נעצוצית סבוכה Cardopatium-Corymbosum.. Product #: 1236 Regular price: ₪30 ₪30 קיים במלאי

זרעי נעצוצית סבוכה

קוד מוצר: 1236
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 1 גרם
תגיות התאמה: מתאים לשמש , פרחים כחולים

מחיר: ₪30

- +

שם מדעי: Cardopatium corymbosum. משפחה: מורכבים. צורה: עשבוני רב-שנתי.

מראה: נעצוצית סבוכה היא בעצם קוץ רב-שנתי תכול-פרחים ויפהפה, המסתעף מבסיסו וסבוך. גובהו מגיע עד לכ- 30 ס"מ. עליו מחולקים לאונות דקות המסתיימות בקוץ. הקרקפת מלווה בעלים קוצניים. חפי המעטפת גלדניים, ערוכים בדורים אחדים, לחיצוניים קוץ מסרקי. כל הפרחים צינוריים, דו-מיניים. הקרקפת דלילה ומעוטת-פרחים, אך הצמח עשיר בקרקפות רבות. בעת הפריחה יבשים כל יתר חלקיו של הצמח, מה שמגביר את הרושם הרענן של הפריחה המרהיבה בגוני תכול עז. הזרעונים ביציים, מכוסים שיער משיי. הציצית עשויה מוצים חדים.

july semptember

בעיקר לנוי. צמח הנעצוצית הוא בעל פריחה מרהיבה בגוני תכול עז ומרשים ביופיו. תפוצתו הצטמצמה עם פיתוח הארץ והוא נתון בסכנת הכחדה.

תפוצה בארץ: גליל, חוף הים התיכון, עמקים, גלבוע, כרמל, מדבר שומרון, הרי יהודה, השרון והשפלה.
איזורי גידול: נעצוצית סבוכה גדלה בבתות. תפוצתה ים-תיכוני.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

על פי סקר בוטני שנערך עבור רשות נחל הקישון התגלו 100 פרטים של הצמח הנדיר, נעצוצית סבוכה, בגדות מורד נחל קישון. 
זרעי נעצוצית סבוכה נאספו והועברו לשימור בבנק הגנים הישראלי של משרד החקלאות. עם גילוי הצמח בגדות הנחל, פעלה רשות הקישון לשמר ולסמן בשילוט את אזור הגידול הטבעי של הצמח, וערכה תיעוד ומעקב אחר אוכלוסיית מין זה, כמו גם עבור שאר המינים הנדירים שנמצאו בקישון.