חבלבל המשי Convolvulus Stachydifolius.. Product #: 9864 Regular price: ₪30 ₪30 קיים במלאי

זרעי חבלבל המשי

קוד מוצר: 9864
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 3 גרם

מחיר: ₪30  ₪25

- +

שם מדעי: Convolvulus stachydifolius. משפחה: חבלבליים. צורה: מטפס/כיסוי.

מראה: חבלבל המשי הוא שיח נמוך ומשתרע בעל ענפים דקים ומשתרגים. העלים התחתונים דמויי ביצה או לב. העלים העליונים מחולקים למשולשים כשהאונה המרכזית היא הארוכה ביותר. אורך עלי הגביע 5-7 מ"מ, קוטר הכותרת 25-35 מ""מ. הפרחים וורודים. עלי הכותרת מאוחים לצורת משפך ואורכם כ-8 מ"מ. הפרי כמעט כדורי בקוטר כ-5 מ"מ מכיל 4 זרעים כהים. ההבדלים בעלים בין המשי לכפני הם בעיקר בעלי הקיץ הקטנים. בעלי החורף הגדולים יש וארביליות גדולה יותר בצורת העלים אפילו בין העלים בפרט בודד.

Mars June

מתאים מאוד גם צמח כיסוי או לחילופין צמח מטפס. מרהיב ביופיו ואף מושך מאביקים.

תפוצה בארץ: גולן, גליל, עמק ירדן עליון, עמקים, הרי שומרון, מדבר שומרון, הרי יהודה, השרון, שפלה, נגב צפוני, נגב והרי אילת
איזורי גידול: חבלבל המשי נפוץ בשדות בור ובשטחים פתוחים בחבל הים-תיכוני וצפון הנגב.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

תה עשוי עלים המשמש לשטוף על עקיצה עכביש.
צמח החבלבל הינו לחלוטין נטול רעילות, אולם דווקא בגלל תכונותיו כמונע יצירת כלי דם חדשים יש מספר מגבלות לגבי השימוש בו: אין לתת אותו לחולי לב, נשים הרות ומניקות, פצועים או חולים אחרי ניתוח.
כל עוד הפצעים לא הגלידו לחלוטין ונוצרו כלי דם חליפיים באזור הפגוע.