ערברבה שעירה Epilobium Hirsutum.. Product #: 1242 Regular price: ₪30 ₪30 קיים במלאי

זרעי ערברבה שעירה

קוד מוצר: 1242
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 1 גרם

מחיר: ₪30

- +

שם מדעי: Epilobium hirsutum. משפחה: נר הלילה. צורה: עשבוני רב-שנתי. 
 
מראה: ערברבה שעירה היא צמח ירוק רב-שנתי המגיע לגובה של עד כ -2 מ '. מופיע בעיקר על גדות-נחלים ושאר נופים לחים, לפעמים גם צידי דרכים, תעלה ביוב וברזים דולפים. שמו יכול לו בגלל בית-הגידול, המשותף לו לאץץ ערבה. הגבעול מכוסה שערות מפושקות. גם ההלקט שעיר. העלים חובקים את הגבעול בבסיס שלהם. 
לפרח ערברבה שעירה 4 עלי גביע, 4 עלי כותרת, 2–12 אבקנים, 4 צלקות מפושקות, בולטות לעין כמו בקרובו נר-הלילה. הפרפר גדול, קוטרו 2-4 ס"מ. הוא מפריש צוף ומואבק על ידי חרקים שוחרי צוף. הזרעים מרובים, עם ציצת ​​שערות. הפצת הזרעים ברוח יעילה.

August sep

בעיקר לנוי. הסוג שכיח ושולט בנופים נרחבים אירופה, הוא בולט שם בנוף בפריחתו הורודה ובפירותיו עם חוטי המשי המבריקים.

תפוצה בארץ: גולן, גליל, עמק הירדן העליון, העמקים, הכרמל, הרי שומרון, הרי יהודה, מדבר יהודה ובקעת ים המלח, השרון והשפלה, בקעת הירדן.
איזורי גידול: ערברבה שעירה גדלה בכל חלקי הצפון והמרכז. תפוצתה העולמית רחבה באירופה ובאסיה.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

חלק ממרכיבי הערברבה שעירה הם: האלגיטאנינים enothein A ו- oenothein B הם אחראים לפעילות האנטי-אנדרוגנית של הצמח. הפוליפנולים אחראים לפעילות האנטי-מיקרוביאלית.
ואלו נ מועדו לבלב בבלוטת ערמונית מוגדלת, אי-שליטה במתן שתן, סרטן של בלוטת הערמונית, הסךק האבים שגרוניים או כמשמעו כמו בכלל.
השפעה על סרטן הערמונית: מחקר שנערך לאחרונה הוכיח עיכוב של חלוקת תאי סרטן ערמונית אנושיים vitro in על ידי מיצויים אלכוהוליים של Epilobium spicatum E. rosmarinifolium, E. טטרגון.
שימוש בצמח כמעבד סרטן הערמונית ידוע ברפואה המסורתית ברוסיה. מטופלים מדווחים על ירידה ברמת PSA וריפוי מסרטן.