צמר מפוצל Eromostachys Laciniata.. Product #: 1209 Regular price: ₪30 ₪30 קיים במלאי

זרעי צמר מפוצל

קוד מוצר: 1209
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 4 גרם

מחיר: ₪30

- +

שם מדעי: Eromostachys laciniata. משפחה: שפתניים. צורה: עשבוני רב-שנתי.

מראה: צָמָר מפוצל הוא צמח עשבוני רב שנתי, שכל חלקיו גדולים: עלי הבסיס שלו ענקיים, אורכם עד 40 ס"מ, מפורצים עמוקות, משתרעים על פני הקרקע; עמוד הפריחה גבוה, בלתי מסועף, פרחו הוא מהגדולים במשפחת השפתניים. שמו של הצמח ניתן לו בגלל הכסות של שיער צמרי המכסה את הגבעול וגביע הפרח. משושנת עלי הפרחים יוצא עמוד פריחה גבוה שאינו מסתעף, העמוד יכול להגיע עד 1.5 מטר. צבעי עלי הכותרת של הפרח קרם-צהוב, במהלך הפריחה הצבע משתנה נעשה כהה יותר ובסוף הפריחה, הצבע הופך חום-ארגמני. הפרחים ערוכים על הגבעול בקבוצות של 20-10, כשמתחת לכל קבוצת פרחים, שושנת עלים קטנה. בקיץ החלק העליון מתייבש, ובחורף הבא הצמיחה מתחדשת מתוך ניצנים הנמצאים על גבי הגבעול בסמוך לקרקע. הפרח מואבק על-ידי דבורים גדולות.

feb april

הצמח התגלה על ידי הבוטנאי "אלכסנדר איג" והוא גדל רק באזור הרי אדום. שימושו העיקרי הוא במסלעות, ערוגות, כיסוי.
הצמר גדל במקומות שטופי שמש כמעט בכל הארץ. כיום, מגדלים אותם ובודקים האם ניתן לשלבם בגינות, אם כן- צמחים כאלה יחסכו מי השקיה יקרים, היות והצמר לא זקוק להשקיה בגינה.

תפוצה בארץ: בחרמון, בגולן ובגליל, חופי הים התיכון, העמקים, הגלבוע והכרמל, הרי שומרון ויהודה, מדבר שומרון ויהודה, השרון והשפלה, בקעת ים המלח, עין גדי, בקעת הירדן, הנגב והרי אילת.
איזורי גידול: הצמח גדל באזורי בתה וגריגה בבתי גידול טבעיים בלבד. בארץ ישראל הצמח צומח בכל הארץ.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

גבעול הצמח מכוסה בצמר, המבודד את הצמח מהסביבה ובכך שומר על המים שלו ומקטין את התאדותם.