שוש קוצני Glycyrrhiza Echinata.. Product #: 1246 Regular price: ₪35 ₪35 קיים במלאי

זרעי שוש קוצני

קוד מוצר: 1246
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 1 גרם

מחיר: ₪35

- +

משפחה: קטניות. צורה: שיח ובן-שיח. שם מדעי: Glycyrrhiza echinata.

מראה: שוש קוצני הוא שיח מסועף שגובהו נע בין 50 ס"מ ל-1 מטר. העלים מורכבים–מנוצים לעלעלים. שפת העלעל תמימה. העלעל דביק בצידו התחתון. תפרחת השוש קוצני היא אשכול של פרחים (פרחים דו-מיניים בלבד) פרפרניים בצבע סגול. הפרי זיפני. השורשים עבים, מתוקים.

may october

ברפואה העממית מכינים ממנו תרופות לשורה ארוכה של פגעים: אולקוס, שיעול, צרידות, יתר מחלות דרכי הנשימה, אבנים בכליות, פגעים בכבד, בעור, נגד סחרחורת, עצירות, חום, מחלות-דם, קצרת.

תפוצה בארץ: גליל, עמק ירדן עליון, הרי שומרון, השרון והשפלה
איזורי גידול: גדל בנופים לחים, ליד מים, בצפון הארץ ובמרכזה.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

מפיקים משורשי ה'שוש הקוצני' משקה מתוק הנמכר בשווקים תחת השם "סוּס", שהוא צורתו הערבית של השם העברי הקדום (סוכה יג). החומר הממתיק שבצמח מומלץ למי שמנוּע מצריכת סוכר.