שעורת הבולבוסין Hordeum Bulbosum.. Product #: 1221 Regular price: ₪20 ₪20 קיים במלאי

זרעי שעורת הבולבוסין

קוד מוצר: 1221
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 2 גרם
תגיות התאמה: מרבדי פריחה , מתאים לשמש

מחיר: ₪20

- +

שם מדעי: Hordeum bulbosum. משפחה: דגניים. צורה: עשבוני רב שנתי.

מראה: שעורת הבולבוסין, צמח רב שנתי. העלים בעלי אוזניות, הלשונית קצרה. התפרחת היא כשיבולת בעלות 1-2 פרחים וקבועות שלוש-שלוש לסרוגין ב- 2 טורי אורך בשקעים של ציר השיבולת. הציר שביר לאחר ההבשלה ו-3 השיבוליות נושרות כיחידה אחת. השיבולית האמצעית דו מינית, יושבת או בעלת עוקץ. 2 השיבוליות הצדדיות אבקניות או עקרות, נישאות על עוקץ קצר (במינים תרבותיים אחדים השיבוליות הצדדיות דו מיניות). בסיס הקנה מעובה כפקעת. ההאבקה היא עצמית.

mars may

בין העצים הפזורים ברמת הגולן יש כאמור משטחים רחבי ידיים של עשבוניים. המין השולט, הנפוץ ביותר בהם, הוא שעורת הבולבוסין. השעורה יבשה ומצהיבה לקראת הקיץ, והגבעולים הזהובים שלה מתגרים באש. גובה הקנים 100-60 ס"מ. בסיס קני-התפרחת מעובה ועשוי כפקעת. כמו דגניים אחרים היא חסרת עצה ועל כן היא מתלקחת בקלות, אבל פקעיות הבולבוסין, האוגרות את העמילנים שלה, מצויות מתחת לפני הקרקע ונשמרות משנה לשנה.

תפוצה בארץ: בגולן ובגליל, חופי הים התיכון, העמקים, הגלבוע והכרמל, הרי שומרון ויהודה, מדבר שומרון ויהודה, השרון והשפלה, בקעת ים המלח, עין גדי, בקעת הירדן, נגב והרי אילת.
איזורי גידול: תפוצתו מזרח ים תיכונית ורחבה והוא גדל במרבית אזורי הארץ.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

בעולם מצויים 31 מיני בר של שעורה, שלושה נפוצים מאוד: שעורת התבור, שעורת הבולבוסין ושעורה מכחילה.