פרג נחות Papaver Humile.. Product #: 1016 Regular price: ₪28 ₪28 קיים במלאי

זרעי פרג נחות

קוד מוצר: 1016
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 2 גרם

מחיר: ₪28  ₪25

- +

שם מדעי: Papaver humile. משפחה: פרגיים. צורה: צמח חד שנתי.

מראה: צמח חד שנתי, בעל שערות מפושקות ומוהל צבעוני. העלים ערוכים כשושנה, חתוכים לאונות. הפרחים בודדים, על עוקצים ארוכים, כפתורי הפרחים נוטים כלפי מטה. עלי הכותרת גדולים ובולטים לעין על פי רוב אדומים, לעיתים ורודים, צהובים, סגולים או לבנים. מספרם נע בין 4-6 והם מקומטים בהיותם סגורים. מספר עלי הגביע 2-3. אבקני הפרג רבים, השחלה בת מספר צלקות, עלי השחלה מאוחים ושליה דופנית עם מחציות חלקיות צומחות ממנה כלפי מרכז השחלה.

April June

בעיקר לנוי.

תפוצה בארץ: הגליל, העמקים, מדבר שומרון ויהודה, בקעת ים המלח, השרון והשפלה, נגב והרי אילת
איזורי גידול: גדל בקרקעות קלות.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

מהפרג התרבותי מפיקים את הסמים אופיום, מורפין והרואין, ותרופות נגזרות. הזרעים שלו משמשים כתבלין, בין היתר לאפיית עוגת פרג ומילוי לאוזני המן.
בארץ נפוצים מספר מיני פרג בשדות, מצפון ועד מרכז הארץ. כיום ידועים 9 מינים הצומחים בר מסוג זה: פרג סיני, פרג זיפני, פרג מוארך, פרג הכרמל, פרג אגסני, פרג האופיום, פרג סורי, פרג סמור ופרג נחות.