עבדקן מצוי Polypogon Monspeliensis.. Product #: 8224 Regular price: ₪25 ₪25 קיים במלאי

זרעי עבדקן מצוי

קוד מוצר: 8224
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 3 גרם
תגיות התאמה: מתאים לשמש

מחיר: ₪25

- +

שם מדעי: Polypogon monspeliensis. משפחה: דגניים. צורה: חד-שנתי.

מראה: עבדקן מצוי הוא צמח דגני, חד-שנתי הפורח בקיץ בבתי גידול לחים. גובהו משתנה מאוד בהתאמה לתנאי בית-גידולו. הגובה נע בין 5 ל-100 סמ! כאשר רוחב העלה 5 ממ. לעלה הלשונית קרומית, מפוצלת לאורכה.
תפרחת העבדקן צפופה מאוד, כמו שיבולים ארוכים. רוחבה 1–2 סמ, אורכה 2–15 סמ. מלענים דקים רבים נישאים בראשי הגלומות. מלענים קצרים יותר נישאים בקצה המוץ התחתון.

Mars June

בעיקר לנוי או לשיקום נחלים.

תפוצה בארץ: גולן, חרמון, גליל, חוף הים התיכון, עמק ירדן עליון, עמקים, גלבוע, כרמל, הרי שומרון, מדבר שומרון, הרי יהודה, מדבר יהודה ובקעת ים המלח, עין גדי, שרון, שפלה, נגב צפוני, נגב והרי אילת, ערבה, בקעת הירדן.
איזורי גידול: גדל בקרקעות שאינן מלוחות, נחלים וביצות.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

עבדקן מצוי, תפוצתו העולמית נרחבת מאוד, כאשר סביבתו היא בעיקר סביב הים התיכון והלאה מזרחה ודרומה.
העבדקן צומח גם כפולש ביבשת אמריקה.