פרעושית ערבית Pulicaria Arabica.. Product #: 1243 Regular price: ₪25 ₪25 קיים במלאי

זרעי פרעושית ערבית

קוד מוצר: 1243
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 1 גרם

מחיר: ₪25

- +

שם מדעי: Pulicaria arabica. משפחה: מורכבים. צורה: צמח חד שנתי.

מראה: פרעושית ערבית הוא צמח שאינו קוצני, קיצי, בעל בית גידול לח בעיקר. גובהו נמוך (מעין עשב), 20-45 ס"מ, עליו קטנים, צרים ושעירים. פרחי הפרעושית צהובים, הקרקפת קטנה, קוטרה 1 ס"מ. הפרחים הלשוניים ערוכים בשני דורים. לזרעון ציצית שאורכה גדול פי 3 מאורך הזרעון עצמו, זיפי הציצית מעטים, מספרם אינו עולה על 12.

August sep

פרעושית ערבית משמשת בעיקר לנוי.

תפוצה בארץ: בגולן ובגליל, עמק ירדן עליון, עמקים, גלבוע, מדבר שומרון, הרי יהודה, מדבר יהודה ובקעת ים המלח, השרון והשפלה, הנגב ובקעת הירדן.
איזורי גידול: המין נפוץ בצפון הארץ ובמרכזה, חודר מעט אף לנגב. צומחת בבתי גידול לחים.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

השם פרעושית הוא תרגומו של השם המדעי שמקורו באירופה, שם רווחה אמונה כי ריחו של הצמח מגרש פרעושים.