נורית המלל Ranunculus Marginatus.. Product #: 1013 Regular price: ₪25 ₪25 קיים במלאי

זרעי נורית המלל

קוד מוצר: 1013
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 1 גרם

מחיר: ₪25

- +

שם מדעי: Ranunculus Marginatus. משפחה: נוריתיים. צורה: צמח חד שנתי.

מראה: נורית המלל היא צמח עשבוני חד-שנתי, נמוך קומה האוהב בין היתר בתי גידול לחים. פרח נורית המלל נישא על עוקץ, שהוא ארוך יותר מהעלה המלווה אותו. לפרח 5 עלי-גביע ירוקים ו-5 עלי-כותרת צהובים מבריקים.
האבקנים והעליים מרובים, צבעם צהוב, והם יושבים על מצעית ירוקה חרוטית בולטת, ערוכים בצורה לוליינית. פרח נורית המלל מפריש צוף בבסיס עלי הכותרת, והוא מואבק על-ידי דבורים קטנות ובינוניות, צרעות, זבובים וחיפושיות. הפרי מקובץ, מורכב מפרודות, קוטרו 7–10 מ"מ. הפרודה פחוסה, מוקפת שפה עבה (מלל), ולאורכה עובר חריץ סביב. מקור הפרודה קצר, בערך 1 מ"מ.

מרץ עד אוגוסט
ליצירת מרבדי פריחה צהובים ומרשימים ובעיקר לנוי: עשבוני חד-שנתי נמוך של קרקעות כבדות ובתי-גידול לחים-למחצה.
תפוצה בארץ: גולן והגליל, החרמון, עמק הירדן העליון, העמקים, הכרמל, הרי שומרון, הרי יהודה, השרון והשפלה, בקעת הירדן
אזורי גידול: נורית המלל נפוצה בכל אזורי צפון הארץ ומרכזה. נורית המלל גדלה בקרקעות כבדות ובתי גידול לחים. גדלה בקרקעות שאינן מלוחות, בעיקר בבתי-גידול טבעיים, אך גם בקרבת האדם.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

שמה של נורית המלל מחדש שם תלמודי ארמי "נוריתא", וניתן בזכות האור המוחזר מהפרחים, שרבים מהם מבריקים מאוד, רובם בצבע צהוב.