רכפה לבנה Reseda Alba.. Product #: 8010 Regular price: ₪25 ₪25 קיים במלאי

זרעי רכפה לבנה

קוד מוצר: 8010
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 2 גרם

מחיר: ₪25

- +

שם מדעי: Reseda alba. משפחה: רכפתיים. צורה: צמח חד שנתי.

מראה: רכפה לבנה היא צמח עשבוני חד-שנתי (יכול להיות גם דו-שנתי), זקוף, המשתרע עד לגובה של כ-80 ס"מ. בעצם אלו צמחי החבל הים תיכוני. 5 עלי הכותרת לבנים, ארוכים בהרבה מעלי הגביע. הם מפורדים, שסועים לאונות והן שסועות שנית לאונות-משנה. עלה הכותרת העליון גדול מהיתר. האבקנים רבים. ההלקט ארוך (8–13 מ"מ אורך), מצטרר בצווארו מתחת לשיניים (4–5 שיניים) שבראשו.

feb july

הרכפה הלבנה ידועה כצמח מרפא מעולה. צמח מרגיע, מעודד שינה, נגד תולעים, צמח מרדים ובעבר הצמח שימש לצביעת בדים.

תפוצה בארץ: גולן, גליל, עמקים, גלבוע, כרמל, הרי שומרון, מדבר שומרון, הרי יהודה, מדבר יהודה ובקעת ים המלח, שרון, שפלה, נגב צפוני, בקעת הירדן
איזורי גידול: בסוג רכפה ישנם 60 מינים כאשר 12 מתוכם בארץ, רובם חד-שנתיים, חציים מדבריים וחציים ימתיכוניים.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

בתרבות מגדלים את רכפת הצבעים להפקת צבע צהוב, ורכפה ריחנית להפקת שמן אתרי לתעשיית תמרוקים.