מרווה משולשת Salvia Fruticosa Mill.. Product #: 1084 Regular price: ₪28 ₪28 קיים במלאי

זרעי מרווה משולשת

קוד מוצר: 1084
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 3 גרם

מחיר: ₪28

- +

שם מדעי: Salvia fruticosa Mill. משפחה: שפתניים. צורה: שיח ובן-שיח.

מראה: מרווה משולשת היא שיח המגיע לגובה של מטר אחד ואף יותר, בעל עלים לבידים בצידם התחתון, ירוקים לבנים בצידם העליון כאשר לחלקם יש בבסיס עוד שתי אונות קטנות בהרבה מהאונה האמצעית מה שיוצר בעצם "משולש" ועל כן שמה "משולשת".
הענפים מכוסים בצפיפות בשערות צמריות. צבע הפרחים ורוד עד סגול. השפה התחתונה של הכותרת מפושקת, מחולקת ל-3 אונות, האמצעית רחבה מהצדדיות. עמוד העלי מפוצל בקצהו כלשונו של נחש. הזרעים (הפרודות) מפרישים ריר בהירטבם.

mars april

המרווה המשולשת היא ערך טבע מוגן בישראל‏. מרווה משולשת היא מלכת צמחי הרפואה העממית, היא משמשת ברפואה העממית ומוזכרת כבר מימי הרומאים בהקשר של שימוש רפואי, מייחסים לה: ריפוי פגעים בדרכי הנשימה; ריפוי פגעים בדרכי העיכול, החל מהחך והחניכיים ועד לפי הטבעת ואזורי הכבד, העלים מכילים שמן אתרי וטאנינים המשפיעים על - חיטוי וניקוי כלי הנשימה, כמו כן, טובה נגד פצעים בעור ונגד פטריות בין אצבעות הרגליים; נגד לחץ דם גבוה, חוסר תיאבון, כאב-ראש, רעידות בידיים, כאבי פרקים, כאבי אוזניים. מומלץ כסם מְשַׁתֵּן, טוב לטיהור הדם. עלי הצמח יפים ומשמשים כתבלין וכצמח רפואי.

תפוצה בארץ: בגליל ובגולן, חופי הים התיכון, הגלבוע, הכרמל, הרי שומרון ויהודה, השפלה.
איזורי גידול: גדלה באזור ההר יחד עם חורש ים תיכוני, בעיקר באדמות המכילות צורן. קלה לאקלום ולגידול בגינת התבלינים ליד הבית.

מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר- ינואר.
את הזרעים של הצמחים הרב שנתיים אנחנו ממליצים להנביט בכוסיות ולאחר הנביטה להעביר לקרקע.
יש לזרוע כ-5 זרעים בכל כוסית ולשמור באדמה לחה ובמקום מואר.
לאחר הנביטה, כשהשתיל הגיע לגובה של כ-10 ס"מ מעל פני האדמה, ניתן להעביר אותו לקרקע.
יש להעתיק את השתיל לקרקע עם כל האדמה מהעציץ בה הוא נבט, יש לדאוג להשקיה פעמיים בשבוע לפחות. (שהאדמה סביבו תהיה לחה).
במידה ומעבירים את השתיל לקרקע בעונת הגשמים- אין חובה להשקות בהשקיה מלאכותית באזורים בהם יש כ-2 אירועי גשם בשבוע בעונת הגשמים.
במידה והצמח יקבל השקיה לאורך כל השנה, הוא ישאר ירוק כל השנה ובעונה יפרח.
במידה והצמח לא יקבל השקיה מלאכותית, הוא יכנס לתרדמה למספר חודשים בכל שנה ולאחר מכן יעלה שוב.

למרווה המשולשת פעילות משקמת, ממריצה ומחזקת, אך היא עושה זאת באופן עדין יותר. ייחודה של המרווה המשולשת הוא בתחושת ההגנה והחידוש אשר היא משרה, הפועלת בעיקר במערכת העיכול והעצבים והחיבור ביניהם. זהו צמח עדין יותר, מרפה ומרגיע, הפועל לחידוש ולשיכוך רקמות והרגעה עדינה.
העדיפות בשימוש של המרווה המשולשת תהיה במקרים המצריכים הרגעה ושיכוך מסוים (כמו כאבי בטן או כאבי מחזור עם אינדיקציה לחוסר שקט כללי) ואילו המרווה הרפואית מתאימה יותר למצבים הדורשים המרצה או דחיפה חזקה, לרבות מצבים של התקפה כנגד גורם זר (כמו למשל פעילות חיטוי כנגד מזהם כלשהו בקטריאלי, פטרייתי או ויראלי).