תגית מצויה Scabiosa Prolifera.. Product #: 8005 Regular price: ₪25 ₪25 קיים במלאי

זרעי תגית מצויה

קוד מוצר: 8005
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 1 גרם

מחיר: ₪25

- +

שם מדעי: Scabiosa prolifera. משפחה: שלמוניים. צורה: צמח חד-שנתי.

מראה: תגית מצויה היא צמח חד שנתי, אופייני במשפחת השלמוניים ופורח לקראת סוף עונת האביב. פריחתו עטופה במעין מעטפת של עלים ירוקים כאשר פרחיה החיצוניים גדולים וצבעם נע בין לבן לצהוב, לעתים עם גוון ירקרק. הקרקפות יושבות בחיק ענפים נגדיים, להבדיל מתגית ארצישראלית, שקרקפותיה נישאות בראשי ענפים ארוכים. המעטפית בפרי מסתיימת בנזר קרומי דמוי פעמון, שאורכו נע מ-1 ס"מ ובו 30 עורקים ואף יותר. השם תגית מלשון תג=כתר, בגלל הנזר הקרומי דמוי הפעמון. כדור הנזר משמש בעצם כקישוט הפרח. התגית היא צמח חברותי, היא אינה פולשת ואינה שתלטנית.

mars may

בגינות הנוי מקובלים מינים שונים של התגית בצבעים בולטים, הפורחים בקיץ, בגלל היותה כלא שתלטנית בעל פריחה נאה ונחשבת כצמח מושך פרפרים.

תפוצה בארץ: בגולן ובגליל, עמק ירדן עליון, עמקים, גלבוע, כרמל, הרי שומרון, מדבר שומרון, הרי יהודה, שרון, שפלה, הנגב צפוני ובקעת הירדן
איזורי גידול: התגית מצויה כמעט בכל רחבי הארץ ואף במידבריות בדרום הארץ.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

כינוייה של התגית בפי הגננים היא: "ברך הגמל".