ציפורנית מצרית Silene Aegyptiaca.. Product #: 1019 Regular price: ₪35 ₪35 קיים במלאי

זרעי ציפורנית מצרית

קוד מוצר: 1019
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 2 גרם

מחיר: ₪35  ₪31

- +

שם מדעי: Silene aegyptiaca. משפחה: צפורניים. צורה: צמח חד שנתי. שם ערבי: עויינה / חאלאוואן.

מראה: ציפורנית מצרית הוא צמח עשבוני חד-שנתי, היוצר מרבדי פריחה מדהימים בצבע ורוד. ניתן גם לראותו בפרטים בודדים. הצמח, מסועף וזקוף, כ- 20 ס"מ גובהו. הוא מקדים לנבוט, מקדים לפרוח ומקדים להבשיל זרעים, וכך מסתגל למקצב החיים במטעים הנחרשים באביב, אחרי שהציפורנית המצרית כבר סיימה לפזר את זרעיה.
פרחיה בצבע ורוד עז, הגביע שעיר. עלה-הכותרת מפורץ קלות בראשו. הצוף מסתתר בתחתית צינור הפרח ורק חרקים ארוכי חדק יכולים להגיע אליו. ואכן, הפרח מואבק בעיקר על-ידי זבוב-פרחים שעיר שחדקו ארוך וכן על-ידי דבורים כגון המדרונית. עלים נגדיים, תמימים, מוארכים לרוב ואין להם עלי-לוואי כמו לשאר המינים במשפחת הציפורניים.
קל להבדיל בינה לבין כל המינים הרבים האחרים של הציפורנית, גם כשהיא גדלה בבודדת, לפי שני סימנים: א. הגביע שלה אינו ירוק אלא אדום–סגול כהה אחיד, ולכן אין רואים היטב את 10 העורקים האופייניים הנמשכים לאורכו של הגביע ובולטים במינים אחרים. ב. כל עלה-כותרת מצמיח בבסיס הטרף שלו שתי בליטות משולשות ("שיניים") לצדדים, לעבר בליטות של עלה-הכותרת השכן.

January april

עשב הפורח בעוצמה בשדות ובמטעים. ממלא משטחים עצומים בפרטים רבים ולכן מומלץ מאוד לגינון!

תפוצה בארץ: החרמון, הגליל והגולן, הגלבוע, אזור הכרמל, העמקים, הרי יהודה ושומרון, מדבר יהודה ושומרון, השרון והשפלה, בקעת הירדן, בקעת ים המלח.
אזורי גידול: הצמח גדל באזורי בתה ושדות, מרבדים בולטים במיוחד נראים במטעי זיתים לפני החריש ובשדות נטושים זה-מקרוב. הצמח מקדים לנבוט ומקדים לפרוח ומקדים להבשיל זרעים, וכך מסתגל למקצב החיים במטעים הנחרשים באביב. ציפורנית מצרית שכיחה מאוד בחבל הימתיכוני, בעיקר בעמקים ובמישורים באזורי ההרים בצפון הארץ ובמרכזה – מהחרמון עד הרי יהודה, ואף בהר הנגב אפשר למצוא אותה.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

יש המאמינים כי צפורנית מצרית מספקת את היכולת למצוא את הכוח לצאת מתוך התפיסה שאתה יכול לעשות את הכול לבד.
כאשר האדם סובל (פיזית ונפשית) ואינו יודע מה לעשות כדי לשפר את מצבו, יתכן והסיבה לכך היא בגלל שאין הוא יודע לבקש עזרה. כאשר מתבוננים על הפרח אנו רואים דמויות בשמלות וורודה המושיטות ידיים דקות ומשלבות אותן אחת בידה של השנייה.
ניתן לאנשים שלעיתים מרחיקים אנשים אחרים מהם. לאנשים שחושבים שהם אינם זקוקים לאנשים אחרים, והם יכולים להמשיך באותה הדרך גם כאשר המצב הבריאותי, הכלכלי והמשפחתי ממשיך להתדרדר. התמצית מלמדת כי אנו זקוקים לאנשים, ולהיות לבד אינה אופציה, משום שבמוקדם או במאוחר אנו נזדקק לעזרה, אז כדאי שנשחרר את הנבדלות שלו, ורצוי שעה אחת קודם.
זו התמצית המספקת חיבור לקשר הזהב המחבר בין בני האדם, טיפוס הזהב הוא מראה לבדידותו
פירוש הדבר שבחייו יתקשה למצא אנשים שאיתם יוכל ליצור שותפויות כמו המתכת זהב השומרת על טוהרה גם אחרי שנים של בידוד במעמקי הים.