תגית חופית / נזרית חופית Sixalix Erenaria.. Product #: 8989 Regular price: ₪25 ₪25 קיים במלאי

זרעי תגית חופית / נזרית חופית

קוד מוצר: 8989
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 1 גרם

מחיר: ₪25

- +

שם מדעי: Sixalix erenaria. משפחה: שלמוניים. צורה: עשב חד-שנתי.

מראה: תגית חופית או בשמה השני- נזרית חופית, היא עשב חד שנתי, הגדל בעיקר בקרקעות חוליות, בעל פרחים בצבע ורוד-סגול בהיר עליו נגדיים וגזורים, מנוצים פעם אחת.

ככל שעולים במעלה הגבעול הולכים העלים וקטנים וגם מספר אונותיהם קטן. בחלקי הצמח העליונים ביותר ניתן למצוא עלים דמויי סרגל.
לתגית חופית תפרחת קרקפת, אשר בדומה לתפרחות משפחת המורכבים, מוקפת במעטפת חיצונית של חפים. הפרחים כולם דו-מיניים ולהם שחלה תחתית.
השחלה התחתית נמצאת בתוך המעטפית ומעורה בדפנותיה של המעטפית. מעל השחלה, גביע הכולל צינור קצר וחמש אונות דמויות זיפים. הכותרת בעלת חמש אונות. פרחי ההיקף של הקרקפת אינם נכונים ואונות הכותרת החיצוניות שלהם גדולות בהרבה מהאחרות, ומבליטות את התפרחת לעיני החרקים. הפרי הוא זרעון הכולל את הזרע העטוף בשחלה ובמעטפית ובראשו הגביע. מספר האבקנים הוא ארבעה. כשהפרי כבר בשל, גדלה המעטפית ומפתחת נזר קרומי מקופל. אונות הגביע מתארכות ונראות כמלענים קצרים וכך קל יותר להפצה ברוח או בהיצמדות לפרוותן של בעלי החיים.

april may

עיקר השימוש בנזרית חופית היא להמשך קיומה, חלקן בשיקום נופי אך לרוב בגינות נוי. דורשת שמש מלאה ופריחתה באביב.

תפוצה בארץ: שרון, שפלה, נגב צפוני
איזורי גידול: התגית החופית גדלה בקרקעות חוליות בשרון, בפלשת ובנגב המערבי.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

פריחתה של התגית החופית היא באביב ונחשבת למועדפת על חובבי צלמי הטבע בגלל יופיה המרהיב.