ביקיה שעירה Vicia Villosa.. Product #: 65266 Regular price: ₪30 ₪30 קיים במלאי

זרעי ביקיה שעירה

קוד מוצר: 65266
זמינות: קיים במלאי
משקל מכירה בסיסי: 2 גרם

מחיר: ₪30

- +

שם מדעי: Vicia villosa. משפחה: קטניות. צורה: מטפס חד-שנתי.

מראה: ביקיה שעירה היא צמח חד-שנתי חורפי מסועפת וגדולה. העלים מנוצים ל-4 זוגות עלעלים או יותר, היושבים על גבי ציר העלה ללא עוקצים. ציר העלה מסתיים בקנוקנת. השעירות, בניגוד למשתמע משם המין, הבקיה אינה קבועה, בפרטים רבים היא דלילה או חסרה. הבקיה מתהדרת בפריחה צפופה ומרהיבה בגוני ארגמן רעננים, מתגוונים לעיתים בכתמים בהירים. התפרחת ארוכה, חד-צדדית, בכל תפרחת פרחים רבים (5–30). הכותרת צרה וארוכה (12–20 מ"מ). הגביע ארגמני, קצר פי 5–10 מהכותרת.
לעלה הביקיה יש בבסיסו זוג עלי-לוואי, קטנים מן העלעלים. במינים רבים יש צופנים על עלי-הלואי או על עלי הגביע. משערים שהצוף המופרש מהם, המושך נמלים, מסייע בכך שהנמלים מגינות על הצמח בפני זחלי פרפרים העלולים לאוכלו. הפרי סרגלי, אורכו לפחות כפול מרוחבו. עמוד העלי כפוף וראשו שעיר.

May June

משמשת כצמח מספוא. גדלה גם בר בארץ. צמח מעולה להעשרת האדמה.

תפוצה בארץ: גולן, חרמון, גליל, עמק ירדן עליון, עמקים, גלבוע, כרמל, הרי שומרון, הרי יהודה, מדבר יהודה ובקעת ים המלח, שרון, שפלה, בקעת הירדן.
אזורי גידול: ביקיה שעירה גדלה בשדות בור ובגדרות, בצומח עשבוני וגם בחורש.

את הזרעים מומלץ לזרוע בחודשים ספטמבר - ינואר.
את כמות הזרעים יש לערבב עם כוס וחצי חול בנין במצב לח או לחילופין- אדמה מהמקום בו אתם זורעים, על-מנת לדלל את כמות הזרעים על שטח נרחב. שקית זרעים אחת מתאימה לכיסוי שטח בגודל של כ- 3 מ"ר.
יש לגרף את השטח לפני הזריעה ("לפתוח" את האדמה מעט), לשפוך את הזרעים המעורבבים עם החול הלח או האדמה ולתחח מעט לאחר הזריעה לכיסוי עדין.
ניתן ומומלץ להשקות את השטח השקיה ראשונית עדינה לאחר התיחוח לשם כיסוי טוב של הזרעים.
לאחר הנביטה, במידה ולא יורדים מספיק גשמים (לפחות פעם בשבוע בעונת החורף) כדאי להשקות את הצמחים פעמיים בשבוע עד להתבססות הצמח.

לאחר ההתבססות אין צורך בהשקיה מלאכותית אך אם אתם מעוניינים בפריחה ארוכה מומלץ להמשיך להשקות את הצמח פעמיים בשבוע לכל אורך חייו.

בכל חלקי צמח הבקיה, ובעיקר בזרעים, יש לעתים רעלים הפוגעים בחרקים, אך אינם גורמים נזק ליונקים, לאדם ולבהמתו.